Достапни линкови

Обама: Ќе има последици од буџетските кратења, но ќе пребродиме


U.S. -- US President Barack Obama speaks to members of the National Governors Association in the State Dining Room of the White House in Washington, 25Feb2013
Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон изјави дека буџетските кратења, што стапуваат во сила во Соединетите Држави, ќе ја погодат економијата, но оти земјата ќе го преброди и тоа. Нема да настане апокалипса, иако ова е глупост и ќе има последици и врз обичните луѓе, изјави Обама.
XS
SM
MD
LG