Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Ирак


Порт Саид
Во серијата бомбашки напади во Ирак загинаа најмалку 6, а се ранети над 60 луѓе. Нападите се случиле во Диванија, Диџали и Мосул.
Иако никој не превзеде одговорност се смета дека зад нападите стојат сунистски милитанти кои се противат на владеењето на мнозинската шиитска влада.
XS
SM
MD
LG