Достапни линкови

Џон Кери во посета на Турција


Американскиот државен секретар Џон Кери, во рамките на турнејата во Европа, денеска ќе престојува во посета на Турција. Предвидено е Кери да има средби со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и со шефот на дипломатијата Ахмет Давутоглу, на кои ќе се разговара за билатералните односи и регионални безбедносни прашања.
XS
SM
MD
LG