Достапни линкови

Потпретседателот на Венецуела Николас Мадуро изјави дека претседателот Уго Чавез се бори за живот и оти неговата здравствена состојба е комплексна и тешка. Чавез, по двомесечното лекување од рак на Куба, во минатиот месец се врати во Венецуела, но неговата здравствена состојба е нејасна. Чавез, во октомври минатата година беше реизбран за уште еден 6 годишен мандат како претседател.
XS
SM
MD
LG