Достапни линкови

Филе, Ховит и Бузек во Македонија


Еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе, известувачот за Македонија во Европскиот парламент Ричард Ховит и поранешниот претседател на Европарламентот Јиржи Бузек, денеска ќе престојуваат во Македонија. Целта на нивната посета е на средбите со претставници на власта и на опозицијата да извршат притисок за да се стави крај на политичката криза.
По разговорите, предвидена е прес конференција на еврокомесарот Филе.
XS
SM
MD
LG