Достапни линкови

Дачиќ-поделба и разграничување на Косово е најдобро решение


Српскиот премиер Ивица Дачиќ
Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјави денеска дека поделбата на Косово и разграничување со косовските Албанци е најдобро решение. Според него, власта во Србија направила се со понудата за заедница на српски општини која би била дел од приштинскиот систем.
Но, како што рече Дачиќ сега и тоа не е доволно и Приштина бара заедницата да нема никакви надлежности, што е неприфатливо.
XS
SM
MD
LG