Достапни линкови

Викиликс-војникот се изјасни виновен за некои обвиненија


Бредли Менинг
Американскиот војник Бредли Менинг обвинет за испраќање на илјадници доверливи документи на веб-сајтот Викиликс се изјасни дека не е виновен за помагање на непријателот.
На сослушувањето пред воениот суд Менинг рече дека е виновен за други 10 помали обвиненија од вкупно 22 кои беа покренати против него.
XS
SM
MD
LG