Достапни линкови

Силен земјотрес ја погоди Камчатка


Камчатка
Американскиот геолошки институт соопшти дека земјотрес со јачина од 6,9 степени го погодил рускиот полуостров Камчатка. Епицентарот на земјотресот бил 85 километри од градот Озерновски и на длабочина од 52 километри.
Според руските власти се уште нема извештаи за жртви или штета од земјотресот и не било издадено предупредување за цунами.
XS
SM
MD
LG