Достапни линкови

Сојузот на иднината протестираше пред општина Центар


Андреј Жерновски, Бранко Црвенковски и Зоран Заев на протест на опозицијата во Скопје.
Опозицискиот „Сојуз на иднината“ денеска протестираше пред општина Центар. Лидерот на ЛДП Андреј Жерновски изјави дека општината е симбол на непродуктивното и неразумното трошење на парите на граѓаните, преку проектот Скопје 2014.
Според него, граѓаните на Центар упатиле јасна порака дека не се согласуваат со начинот на кој се води политиката и со економското пропаѓање на државата. Најголем проблем на одржувањето на локалните избори, како што рече Жерновски нема да биде бојкотот на опозицијата, туку бојкотот од страна на граѓаните.
XS
SM
MD
LG