Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде стабилно и суво. Преку денот сончево со умерена облачност, а ќе дува и слаб ветер од северен правец. Утринската температура се движи од минус три до четири, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје слично време, со температура до девет степени.
XS
SM
MD
LG