Достапни линкови

Двајца убиени и 7 ранети во пукотници во фабрика во Швајцарија


Швајцарија.
Двајца вработени се убиени, а седуммина се ранети, кога еден од вработените почнал да пука во своите колеги во фабриката за преработка на дрво Кроношпан во малото гратче Мензхау во централна Швајцарија. Напаѓачот исто така е мртов, но полицијата не соопшти како дошло до неговата смрт. Надлежните соопштуваат дека 42-годишниот напаѓач, чиј идентитет сè уште не се открива, претходно не бил проблематичен. Неколку негови колеги за швајцарските медиуми изјавиле дека човекот од лани имал психички проблеми.
XS
SM
MD
LG