Достапни линкови

Орав - Не верувам дека бојкотот на локалните избори е добар чекор


Евроамбасадорот Аиво Орав.
Случувањата на 24 декември не беа добри, но јас не верувам дека бојкотот на локалните избори е добар чекор. Мислам дека оваа недела постои мал прозорец на можности за лидерите и за политичките партии да изнајдат решение за излез од политичката криза, порача евроамбасадорот Аиво Орав по средбата со градоначалникот на општина Центар Владимир Тодоровиќ.

Ако не се изнајде решение оваа недела, рече тој, тогаш значи дека постои голема опасност не само за политичките лидери и политички партии, туку и за граѓаните.
XS
SM
MD
LG