Достапни линкови

Шест ранети во експлозија во Кабул


Шест авганистански војници биле повредени во експлозија на бомбаш самоубиец во Кабул. Полицијата соопшти дека бомбашот носел елек во кој бил експлозивот и го активирал веднаш откако покрај него поминувал автобус со авганистански војници. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG