Достапни линкови

Времето облачно и дождливо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд, а поради заладувањето на некои повисоки места врнежите ќе бидат од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од нула до шест, а дневната од пет до 13 степени.
XS
SM
MD
LG