Достапни линкови

Борисов во болница поради зголемен крвен притисок


Бугарскиот премиер во оставка Бојко Борисов.
Бугарскиот премиер во оставка Бојко Борисов од синоќа се наоѓа во болница поради зголемен крвен притисок, јави БТА, повикувајќи се на прес-службата на Министерскиот совет. Во болницата „Лезенец“, велат дека премиерот вчера околу 17 часот е примен со хипертензична криза и висок крвен притосок од 190 на 110. Борисов ќе остане неколку дена во болница под лекарски надзор.
XS
SM
MD
LG