Достапни линкови

Достоинство ќе собира потписи за референдум против Талат Џафери


Стојанче Ангелов, претседател на партијата Достоинство.
Граѓанска иницијатива на државно ниво за распишување референдум, со собирање 150 илјади потписи, покренува партијата Достоинство, а во врска со назначувањето за министер за одбрана на Талат Џафери. Претседателот на Достоинство Стојанче Ангелов, на прес-конференција пред споменикот на бранителите во „Жена парк“ во Скопје рече дека сограѓаните Албанци треба да знаат дека експонирањето на овие личности ги иритира мнозинството македонски граѓани и ги повика да го разберат нивниот гнев и да се воздржат од провокации.
XS
SM
MD
LG