Достапни линкови

Експлодира балон во Египет, 19 жртви


Илустрација
Балон за туристичко разгледување експлодирал во близина на Луксор во Египет, при што загинале 19 туристи. Според египетските власти, две лица ја преживеале несреќата. Претставник на компанијата кога стопанисува со балонот кој надлетува над Луксор изјави дека експлодирал гасо за време на летот на околу 300 метри над земјата. Некои од жртвите биле туристи од Јапонија, Велика Британија и Франција.
XS
SM
MD
LG