Достапни линкови

Инцидент во јужен Израел


Во јужен Израел паднала ракета, истрелана од Појасот Газа, но никој не бил повреден, соопшти израелската полиција. Ова е прв ваков напад на милитантите од Газа од ноември минатата година кога беше прогласено примирје. До инцидентот доаѓа по судирите меѓу израелските сили и палестинските демонстранти во Западниот Брег, при што биле ранети петмина палестинци.
XS
SM
MD
LG