Достапни линкови

Сириските бунтовници го одбија предлогот за преговори


Сириски бунтовници
Сириските бунтовници го одбија предлогот да одржат разговори со властите за решавање на конфликтот во земјата. Шефот на сиријската дипломатија Валид ал Муалем по средбата со неговиот руски колега Сргеј Лавров изјави дека бил подготвен на дијалог со опозицијата, вклучувајќи ги и вооружените бунтовници кои веќе две години бараат оставка од претседателот Башар ал Асад.
Лавров изјави дека ситуацијата во Сирија се наоѓа на крстопат.
XS
SM
MD
LG