Достапни линкови

Кери ја продолжува турнејата со посета на Германија


Новоименуваниот американски државен секретар Џон Кери
Новоименуваниот американски државен секретар Џон Кери денеска ќе се сретне со германскиот министер за надворешни работи Гидо Вестервеле и канцеларката Ангела Меркел во Берлин. Фокусот на разговорите ќе биде врз кризата во Сирија и иранската контроверзна нуклеарна програма.
Кери вчера беше во посета на Лондон каде разговараше со премиерот Дејвид Камерун и секретарот за надворешни работи Вилијам Хејг.
XS
SM
MD
LG