Достапни линкови

Кери ја повика сиријската опозиција да учествува на состанокот во Рим


Американскиот државен секретар Џон Кери и неговиот британски колега Вилијам Хејг во Лондон.
Американскиот државен секретар Џон Кери ја повика сиријската опозиција да ја преиспита својата закана дека ќе ги бојкотира разговорите со светските сили закажани за в четврток во Рим. Зборувајќи на заедничка прес-конференција со неговиот британски колега Вилијам Хејг во Лондон, Кери рече дека групата „Пријатели на Сирија“ не се среќава само да зборува, туку „да донесе одлуки за наредните чекори“. Наредна станица од турнејата на Кери во Западна Европа и на Блискиот Исток е Берлин.
XS
SM
MD
LG