Достапни линкови

Околу 30 демонстранти приведени во Софија


Архивска фотографија: Протести во Софија.
Полицијата уапси 30 демонстранти во Софија поради нарушување на јавниот ред по официјалното завршување на протестите против монополот и енергетската политика на властите, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи на Бугарија. Приведените демонстранти по сослушувањето во полиција се пуштени на слобода.
XS
SM
MD
LG