Достапни линкови

СДСМ ја одби понудата на ВМРО-ДПМНЕ


Илустрација.
СДСМ не ја прифати денешната понуда на ВМРО-ДПМНЕ да се пролонгира рокот за пријавување кандидати за локалните избори за и тие да може да учествуваат.

„Сојузот за иднината не одлучи да ги бојкотира претстојните локални избори затоа што немаше време да состави кандидатски листи, туку оваа наша одлука е одговор на партиско-полициски пуч на власта“, се вели во соопштението на СДСМ.

Тие потсетуваат дека понудиле да учествуваат на локалните избори, но ако освојат еден глас повеќе, власта да распише предвремени парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG