Достапни линкови

Жерар Депардје - почесен жител на Чеченија


Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров се сретна со актерот Жерар Депардје во Грозни.
Францускиот актер Жерар Депардје, кој неодамна доби руско државјанство, денеска стана почесен жител на Чеченија и му беше доделен петособен апартман во главниот град на оваа руска република, Грозни. Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров соопшти дека тој му ги доделил титулата и имотот на Депардје. Актерот изјави дека планира да снима филм во Чеченија. Депардје рече дека е импресиониран како една личност успеала да го обнови Грозни за само пет години, зборувајќи за Кадиров, кого го нарече пријател.
XS
SM
MD
LG