Достапни линкови

Земјотрес со сила од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погоди Токио, јавуваат новинските агенции, додавајќи дека не било издадено предупредување за цунами. Според податоците на јапонската метеоролошка станица, епицентарот на земјотресот што траел половина минута бил во префектурата Точиги, северно од Токио.
XS
SM
MD
LG