Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 10 до 15 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно. Во попладневните и во вечерните часови ќе има врнежи од дожд, а ќе дува и умерен повремено не е исклучено и засилен југоисточен ветер. Температурата ќе се искачи до 14 степени.
XS
SM
MD
LG