Достапни линкови

Крвава свадбена завршница во Пакистан


Најмалку 17 луѓе загинале во автобуска сообраќајна несреќа која се случила во северозападниот дел на Пакистан. Локалните власти соопштија дека жртвите со автобусот се враќале од свадбена прослава кога автобусот излетал од патот и паднал во провалија. Полицијата соопшти дека 11 луѓе се уште се водат како исчезнати. Меѓу загинатите има седум деца.
XS
SM
MD
LG