Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд особено во северозападниот дел од земјава. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од осум до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 10 степени. Попладне се очекува зголемена облачноста а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат и пообилни. Ќе има и услови за појава на грмежи.
XS
SM
MD
LG