Достапни линкови

Бомбашки напад врз полициска станица во Атина


Маскирани лица синоќа со молотови коктели нападнале полициска станица во атинскиот кварт Ексархија, кој се смета за собиралиште на анархисти. Напаѓачите биле околу петнаесетина и откако ги фрлиле бомбите избегале. Експлозијата причинила незначителни материјални штети врз влезот на полициската управа.Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG