Достапни линкови

Средба Бесими Орав


амбасадорот Аиво Орав
Вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими денеска ќе оствари протоколарна средба со амбасадорот Аиво Орав. На средбата, како што соопшти Кабинетот на Бесими, ќе биде истакната неговата посветеност и подготвеност за натамошно продолжување на воспоставениот пристапен дијалог на високо ниво како и сите други проекти кои го подржуваат евроинтегративниот процес на Македонија.
XS
SM
MD
LG