Достапни линкови

Истрага за двојниот бомбашки напад во Индија


Хидерабад, 21.02.2013.
Индиските власти покренале голема потрага по организаторите на вчерашниот двоен бомбашки напад во јужниот град Хидерабад во кој загинаа најмалку 14 луѓе. Бомбите биле прикачени на два велосипеда. Полицијата одби да каже кој би можело да е одговорен за нападот за кој, како што соопшти, добиле предупредување, но не и за местото каде ќе биле поставени бомбите.
XS
SM
MD
LG