Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето денеска ќе биде проманливо облачно со повремени локални врнежи од дожд а на планините ќе падне снег. Се очекува и појава на магла по котлините. Утринската температура се движи во интервалот од нула до шест степени. Дневните температури ќе бидат од шест до единаесет степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG