Достапни линкови

Собранието од вторник на пауза до завршувањето на локалните избори


Во Собранието в понеделник седници ќе одржат неколку комисии што ќе разгледуваат закони во второ читање, по што ќе има пауза во работата на Парламентот до завршувањето на локалните избори. Законите што ќе го поминат комисискиот филтер ќе бидат ставени на дневен ред на седница на Собранието по завршувањето на изборите, закажани за 24 март.
XS
SM
MD
LG