Достапни линкови

Урбан Инвест го демантира Стевчо Јакимовски


Стевчо Јакимовски
Кавадаречката компанија Урбан инвест ја демантира изјавата на градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски дека во нивната изјава и пријавите против него има каква било политичка позадина.
- Тоа го докажуваме со датата на поднесување на пријавите, која е пред датумот на истакнување на неговата кандидатура за градоначалник. Имено, на 4 февруари 2013 година е примена пријавата од Урбан Инвест ДОО во Државна комисија за спречување на корупција, а на 8 февруари 2013 година е примена кривичната пријава против Стевчо Јакимовски во Основно јавно обвинителство, пишува во демантот од Урбан инвест.
XS
SM
MD
LG