Достапни линкови

Во Португалија запленети над 380 илјади лажни евра


Полицијата во Португалија, како што соопшти, запленила досега најголемо количество фалсификувани евра во светот.
Според судската полиција, биле запленети над 380 илјади лажни евра со висок квалитет.
При тоа бил уапсен 46 годишен странец чиј идентитет не е откриен.
XS
SM
MD
LG