Достапни линкови

Бразил размислува да купи руско оружје


Дмитри Медведев во посета на Бразил
Бразил размислува да купи руски противвоздушни ракетни системи кои ќе помогнат за заштита на небото за време на Светското првенство во фудбал во 2014 година и на Олимписките игри во 2016. За договорот било разговарано за време на посетата на рускиот премиер Дмитри Медведев на Бразил, која почна вчера.
Официјални претставници соопштија дека преговорите за договорот ќе почнат во март, но не прецизираа колкава би била неговата вредност.
XS
SM
MD
LG