Достапни линкови

Милан убедлив против Барселона


Фудбалерите на Милан ја совладаа Барселона со 2:0 во синоќешниот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите. Головите ги постигнаа Боатенг и Мунтари во второто полувреме.
Во другиот меч Галатасарај и Шалке играа нерешено 1:1, а стрелци на головите беа Бурак Јилмаз и Џонс во првото полувреме.
Реванш натпреварите се играат на 12 март.
XS
SM
MD
LG