Достапни линкови

Тројца можни кодоши меѓу кандидатите за локалните избори


Комисијата за верификација на фактите од една од четирите надлежни институции доби повратна информација дека три лица од кандидатите за носители на јавна функција, како советници и градоначалници, фигурираат во нивната евиденција, изјави за МИА портпаролот на Комисијата, Предраг Димитровски. Тој информира дека за денеска во 13 часот е закажана седница на која членовите на Лустрациската комисија треба да се изјаснат дали тие три лица биле соработници на тајните служби од идеолошко-политички или од партиски причини.
XS
SM
MD
LG