Достапни линкови

Лавров: Крајно време е да биде окончан конфликтот во Сирија


Москва, 20.02.2013, Лавров и генералниот секретар на Арапската лига, Набил Ел Араби
Крајно време е за окончување на конфликтот во Сирија, а сите инволвирани страни треба да сфатат дека воаната опција не е решение, изјави денеска во Москва, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по министерскиот состанок на руско – арапскиот форум. Лавров додаде дека и сиријските опозициони лидери и властите во Сирија изразиле готовност за преговори.
XS
SM
MD
LG