Достапни линкови

Судот ќе одлучува за кауција за параолимпиецот Писториус


Оскар Писториус .
Јужноафриканскиот параолимпиец Оскар Писториус се очекува денеска да се појави пред суд кој треба да одлучи дали ќе му биде дозволено да излезе од затвор со кауиција. Тој е обвинет за убиството на неговата девојка Рива Стинкамп. Настанот се случи на 14 февруари во домот на Писториус. Тој ги отфрла обвинувањата за убиството. Погребот на девојката треба да се одржи денеска.
XS
SM
MD
LG