Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со врнежи од дожд и снег


Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините само снег. На места врнежите ќе бидат пообилни. Температурата се движи од нула до седум степени. Во Скопје слично време, со температура до четири степени.
XS
SM
MD
LG