Достапни линкови

Шиитските лидери ќе одлучуваат дали ќе ги погребаат жртвите од нападите


Шиитските жени на протест против нападите во Куета
Религиозните и локалните лидери во Куета ќе се сретнат денеска за да донесат одлука дали жртвите од бомбашките напади во градот ќе бидат погребани или во знак на протест против нападите телата нема да бидат закопани.
Шиитите во Куета во јануари одбија да ги погребаат жртвите кои загинаа при сличен напад. Бомбашките напади предизвикаа протести во земјата.
XS
SM
MD
LG