Достапни линкови

Претседателски избори во Ерменија


Актуелниот претседател на Ерменија Серж Саркисијан
Во Еременија денеска се одржуваат претседателските избори, кои се петти по ред од воспоставувањето на независноста на земјата. Според анкетите, актуелниот претседател Серж Саркисијан најверојатно ќе го обезбеди неговиот втор мандат на функцијата.
Се очекува тој да освои околу 70 отсто од гласовите.
XS
SM
MD
LG