Достапни линкови

Либија ја прослави годишнината од револуцијата


Претседателот на Националниот совет во Либија Мухамед Мегарјеф
Либија при силно обезбедување ја прослави втората годишнина од почетокот на борбата против режимот на соборениот претседател Моамер Гадафи. Претседателот на Националниот совет Мухамед Мегарјеф им изрази почит на мачениците на револуцијата и на вистинските револуционери кои помогнале Гадафи да се симне од власта.
Мегарјеф говореше пред насобраната толпа во Бенгази, каде започна револуцијата.
XS
SM
MD
LG