Достапни линкови

Кореа очекува победа на претседателските избори во Еквадор


Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа
Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа објави победа на изборите во земјата. Според некои од анкетите, Кореа освоил 61 отсто од гласовите, а неговиот ривал Гиљермо Ласо 20 проценти.
Кореа го подигна животниот стандард на ниските класи и ја зголеми нивната социјална заштита.
XS
SM
MD
LG