Достапни линкови

Протести во Шпанија против промени во јавниот здравствен систем


Протестите во Шпанија против мерките за штедење на власта во јуни
Големи демонстрации се одржаа во шпанските градови поради планот за делумна приватизација на јавниот здравствен систем. Доктори, медицински сестри и други здравствени работници маршираа во Мадрид и Барселона, а многу од нив носеа и бели мантили.
XS
SM
MD
LG