Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со врнежи од дожд


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места дожд и снег, а на планините само снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата од нула до осум степени.
Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од снег. Температурата до седум степени.
XS
SM
MD
LG