Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно со дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а во западните делови и на некои повисоки места можен е дожд и снег, а на планините само снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата се движи од нула до осум степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб ветер од северен правец и температура до осум степени.
XS
SM
MD
LG