Достапни линкови

Средбата на Г20 заврши со договор


Министрите за финансии на земјите членки на Г20
Министрите за финансии на состанокот на Г20 во Москва ветија дека ќе се воздржат од девалвирање на своите валути со цел да добијат економска корист и да се борат против праксата на неплаќање на корпоративниот данок.
Средбата заврши со заедничко коминике во кое имаше и ветување дека земјите членки на Г20 ќе се воздржат од конкурентска девалвација, ќе се спротивстават на сите форми на протекционизам и ќе ги одржуваат нивните пазари отворени.
XS
SM
MD
LG