Достапни линкови

Чавез има проблеми со дишењето и говорот


Претседателот на Венецуела Уго Чавез има проблеми со дишењето и говорот, изјави министерот за информации Ернесто Вилјегас откако во Каракас е објавена првата фотографија на шефот на државата по операцијата. Тој објасни дека респираторната инфекција која се појавијала во постоперативниот процес сега е под контрола, но претседателот се уште има проблеми со дишењето. Владата вчера ја објави првата фотографија од болниот претседател, по неговата последна операција која беше извршена пред два месеца.
XS
SM
MD
LG